Windows 8 budou v říjnu

Mluvčí Microsoftu na veletrhu CES potvrdila, že se společnost drží plánu a novou verzi Windows vydá v průběhu října tohoto roku.
reklama

Během prezentace demoverze Windows 8 ředitelka oddělení public relations z Windows Business Group Janelle Poole sdělila, že "nové verze Windows jsou vydávány každé cca tři roky a v říjnu tohoto roku to bude přesně tři roky, co se na trhu objevily Windows 7" a dodala, že "podle toho si každý může udělat o datu vydání Windows 8 vlastní představu." I když se Microsoft k přesnému datu vydání Windows 8 nechtěl v minulosti moc vyjadřovat, Poole udělala výjimku a potvrdila také, že verze Windows 8 Consumer Preview bude vydána na konci února.

Windows 8 se od předchozí verze tohoto operačního systému budou odlišovat v mnohém - asi největší změnou bude možnost ovládat je dotykem prstů, díky čemuž budou vhodné hlavně pro tablety. Windows 8 budou mít také vylepšené zabezpečení a budou energeticky úspornější - potvrzena byla podpora čipů ARM, které již nyní pohánějí některé tablety a objeví se také v nových počítačích. Díky těmto přednostem by nová verze Windows měla být velmi atraktivní jak pro běžné uživatele, tak pro firmy.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru