Windows 8 budou údajně obsahovat funkci rozeznání obličeje

O tom, že Windows 8 nejspíše přinesou technologii na rozeznání obličeje, se spekuluje už rok, nyní se však konečně objevily informace, které to potvrzují.

Reklama

Připomeňme si, co o technologii v roce 2010 napsal Microsoft svým partnerům (a tyto dokumenty unikly na veřejnost):

V roce 2012 budou mikrofony, kamery, GPS a další senzory v počítačích zcela běžné, díky čemuž budou Windows 8 s uživatelem komunikovat zcela novými způsoby. Jedním z nich je funkce rozeznání identity člověka podle jeho tváře.

“Amish vchází do své domácí kanceláře,” píše Microsoft v jednom z fiktivních scénářů, který popisuje nové technologie Windows 8. “Senzor pohybu na jeho PC detekuje, že je v místnosti a probudí počítač. Než si k němu Amish sedne, PC je zapnuté, naskenuje jeho tvář a příhásí ho. Jakmile pak Amish skončí práci na počítači, vstane a odejde, počítač to zaznamená a sám jej odhlásí a vypne se.”

Windows 8 mohou také eleminovat nutnost pamatovat si hesla na různé webové stránky. “Windows 8 mohou obsahovat funkci, která bezpečně uloží uživatelská jména a hesla uživatelů,” dodává Microsoft.

Podle zahraničních webových portálů je “detekce lidské přítomnosti” zabudována již v současných verzích Windows 8. Například server Windows8Italia přišel s tím, že v současném buildu Windows 8 je naznačeno, že “bude možné přistupovat k osobním věcem a dalšímu obsahu z jakéhokoli počítače (za použití kamerky, která rozezná obličej uživatele).” Technologii pro rozpoznání obličeje Microsoft zabudoval již do svého herního systému Xbox.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář