Windows 8 budou mít pokročilého správce hesel

Microsoft chce uživatelům v nové verzi svého operačního systému Windows zjednodušit správu hesel a jejich synchronizaci.
reklama

Podle včerejší zprávy na vývojářském blogu budou mít Windows 8 integrovanou novou aplikaci, která uživatelům umožní ukládat neomezený počet hesel a následně je synchronizovat mezi všemi zařízeními s Windows 8, které budou používat. K tomu uživatelům postačí pouze jedno heslo od Live ID účtu. I když ukládání hesel na jedno místo a jeho snadná synchronizace mohou být pro uživatele velmi lákavé, je třeba brát v potaz, že pokud někdo zjistí heslo k Live ID, získá tak přístup naprosto ke všemu.

Microsoft ve svém příspěvku na vývojářském blogu uvedl, že ke správci aplikací se půjde přihlašovat i jinak, než zadáním hesla - například pomocí webkamery, která bude snímat obličej uživatele. I když žádné další detaily o této metodě přihlašování a správci hesel ve Windows 8 jako celku nejsou známy, Microsoft slibuje, že se o ně v nejbližší době podělí. Více o bezpečnostních funkcích Windows 8 se můžete dočíst zde.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru