Windows 8 budou cloudovým operačním systémem

V posledních hodinách koluje po internetu zajímavá zpráva - dle vlastních slov společnosti Microsoft bude její další operační systém z řady Windows (pořadové číslo 8) regulérním cloud-operačním systémem.
reklama

Jmenovitě to prohlásil Rajan Anadan z indické pobočky Microsoftu: "Věříme, že technologie typu cloud jsou budoucností a že je to právě cloud, který pomůže Microsoftu dosáhnout nových zisků a růstu obratu. Spolu s pondělním oznámením produktu Azure jsme zkompletovali naši cloud-nabídku, což znamená, že cokoliv a vše, co Microsoft nabízí, půjde doručit skrze cloud."

V této souvislosti stojí za zmínku, že Windows 8 Server budou obsahovat též i novou platformu PowerShell Automation sloužící ke správě Windows serverů. Vyplynulo to mimochodem z podobného inzerátu, o jakém jsme se již zmiňovali v souvislosti s hledáním vedoucího týmu vývojářů Windows 8. V kostce řečeno, na uchazeče bude čekat nemalá výzva spojit to staré s tím novým.

Zdroj: Windows 8 beta.

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru