Windows 8 App Store má přes 20 000 aplikací

Microsoft oznámil, že jeho elektronický obchod s aplikacemi pro Windows 8 v současné době nabízí již více než 20 000 programů.
reklama

I když se číslo 20 000 může zdát ve srovnání například s 700 000 aplikacemi v app store Apple nebo 600 000 aplikacemi v Google Play málo, pro začátek to stačí. Microsoft údajně překročil hranici 20 000 aplikací v úterý s tím, že téměř 18 000 z nich (neboli 87 %) je dostupných zcela zdarma. Je třeba upozornit na to, že jde o globální statistiky, takže se počet aplikací v jednotlivých regionech může lišit. Tak třeba Kanaďané mají přístupných 14 000 aplikací, zatímco uživatelé ve Velké Británii pouze 11 000.

Do app storu Microsoftu je v současné době přidáváno okolo pěti set aplikací denně, což znamená, že ještě do konce roku si budou uživatelé Windows moci vybírat ze 40 000 aplikací. Microsoft si před časem stanovil cíl, podle kterého chce do tří měsíců od vydání Windows 8 (26. října) dosáhnout 100 000 aplikací.

Zdroj: PCW

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru