Windows 7 prolomily hranici 10 %

Operační systém Windows 7 dosáhl dle nejnovějších měření společnosti Web Applications na psychologickou hranici v podobě 10 % uživatelské základny, které dosáhl o dobrý rok dříve, nežli jeho předchůdce Windows Vista.
reklama

To, že podíl Windows 7 na trhu roste, je pro Microsoft bezesporu výborná zpráva, ovšem na druhou stranu, Windows 7 ještě nemá na tržní podíly až takový dopad a ty se navíc z globálního hlediska snížily o 0,5 % - Windows ve všech formách aktuálně patří přesně 91,6 %.

Windows 7 se podařilo ukousnout část podílu XP a Visty. První jmenovaný je toho času na 64,5 % a druhý sklouzl až k 16 %. Pokud bude Vista pokračovat v nastalém kurzu, do konce roku bude pod hranicí 10 % i ona. Pro zajímavost dodejme, že cesty Windows 7 a Windows Vista by se měly protnout právě v letošním červnu.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru