Windows 7 posilují na úkor XP

Ačkoliv jsou Windows XP stále nejpopulárnějším OS z rodiny MS Windows, nejnovější verzi Windows 7 se opět podařilo ujíst kousek z jejich podílu.
reklama

I když se podíl Windows 7 ještě stále nedá označit za bůhvíjak významný, přece jen se jim pomaličku daří útočit na pozice Windows XP. Dle nejnovějšího měření pocházejícího z konce roku 2009 se W7 podařilo získat tržní podíl 5,71 % (podíl všech operačních systémů). To je dle Net Applications o skoro 4 % pokrok oproti listopadu.

Připomínáme pro zajímavost, že v době, kdy byly Windows 7 uvedeny (22. říjen), již měly podíl cca 1,99 %. Pokud se tomu někdo diví, tak musíme doplnit, že korporátní zákazníci a techničtí uživatelé služeb Microsoft TechNet a MSDN k nim měli přístup dříve, nežli běžní spotřebitelé.

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru