Windows 7 mají na noteboocích potíže s akumulátory

Společnost Microsoft potvrdila, že vyšetřuje kauzu točící se kolem dramaticky nízké výdrže baterie u některých notebooků vybavených operačním systémem Windows 7.
reklama

Celá věc začala již v době beta-testingu Windows 7, kdy někteří testeři hlásili podobné problémy, od té doby bylo ticho po pěšině. Tedy až doposud – opět se začínají vynořovat zprávy od uživatel, které problém po upgradu na Windows 7 sužuje. Symptomy jsou vždy stejné: Majitelé notebooků pozorují, jak se výdrž jejich akumulátorů sníží z normálu na „téměř nic“.

Nejsou výjimkou ani reporty a příspěvky ve fórech tvrdící, že se životnost článku snížila i na pouhých 15-30 minut. Windows 7 uživatele mimochodem při této příležitosti nezapomenou varovat slovy: „Consider replacing your battery“ (zvažte náhradu akumulátoru). Microsoft se k maléru již vyjádřil v tom smyslu, že se věc týká jistých typů BIOSů, z nichž Windows 7 načítají informace o článku. Každopádně nám to nedá, abychom si nerýpli – neměli by se takové věci řešit před tím, nežli se produkt dostane k zákazníkovi na stůl?

Zdroj: Yahoo! Tech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Na mém rok starém HP 6735s se stalo přesně to samé. Po přechodu na W7 se kapacita baterie doslova ze dne na den (asi měsíc po instalaci) snížila tak rapidně, že nyní mi ntb vydrží tak maximálně 15 - 25 minut. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohla být chyba OS, tak jsem zvědavej, jestli MS uvolní nějakou zázračnou záplatu:-)

návštěvník

mám stejný problém (acer 5630, jak se to dá vyřešit ? )

návštěvník

No ode dneška mam stejnej problém. Ale mám za to, že se baterka nějak hodně přehřála atp. protože jsem jel vlakem, bylo asi 28 stupňů, já koukal na film, ntb měl položenej na báglu a necítil jak se hřeje. Zapnul jsem ho po dvou dnech a najednou nějaká hláška?!

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru