Windows 7 jsou stále nejrychleji se prodávanějším OS

Microsoft oznámil, že doposud prodal již více než 300 milionů licencí operačního systému Windows 7.
reklama

Windows 7, které se začaly prodávat před patnácti měsíci, tak jsou stále nejrychleji se prodávajícím operačním systémem všech dob. "Abyste si toto číslo uměli představit - 300 milionů je například počet domácností v Severní Americe a Evropě dohromady," uvedl Microsoft v prohlášení, "nebo jinak, pokud byste za sebe postavili 300 milionů krabic s Windows 7, obepjaly by Zemi téměř 1.5krát! Podle statistik společnosti Net Applications v současné době Windows 7 běží na více než 20% všech počítačů připojených k internetu na světě."

Dvacetiprocentní hranici Windows 7 překročily na konci minulého roku. Mezi lednem a prosincem roku 2010 spadl podíl zatím nejpoužívanějších Windows XP o téměř deset procent na 56.72 procentních bodů. Windows Vista ztratily přes pět procent a Windows 7 si polepšily o třináct procent. Jen tři měsíce po vydání Windows 7 Microsoft oznámil, že licenci vlastní přes šedesát milionů lidí - a podle nového prohlášení to vypadá, že se tržby zatím vůbec nezpomalily.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru