Windows 7 jsou pouze na 21% firemních PC

Podle analytické společnosti Forrester byly Windows 7 na konci března nainstalovány na 20.9% počítačů ve firmách, zatímco Windows XP si mezi korporátními PC stále držely 60% podíl (pouze o 9% méně, než před rokem).
reklama

Forrester pro svou analýzu s názvem "Operační systémy na korporátních počítačích a trendy mezi webovými prohlížeči od Q2 2010 do Q2 2011" vycházel ze zkoumání více než 400 000 počítačů v 2500 společnostech.

Forrester dodává, že nasazování Windows 7 na firemní počítače stále zrychluje s tím, jak zastarává starý hardware. Na nových počítačích, které si společnosti kupují, mají Windows 7 podle průzkumu 31% zastoupení. Zajímavé je, že mezi firemními počítači nehrají téměř žádnou roli Windows Vista. "Windows Vista dosáhly svého vrcholu u korporátních PC na podzim 2009, kdy měly 14%. Od té doby se jejich podíl propadl na polovinu," dodává Forrester. Mezi webovými prohlížeči u firemních zákazníků vítězí IE s 58.7% následovaný Firefoxem s 18%.¨

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru