Windows 7 jsou nejpoužívanějším OS na světě

Operační systém Windows 7 po dvou letech od svého vydání podle analytické společnosti StatCounter předstihl Windows XP a stal se nejpoužívanějším OS na světě.
reklama

Windows 7 se prodávají lépe, než jakákoli jiná verze Windows v historii - jen za dva roky od svého vydání ovládají 40.21 % trhu, zatímco Windows XP na druhém místě mají 38.64 %. Podle analytiků za to může především nová politika Microsoftu, v rámci které společnost zdarma distribuovala miliony bezplatných kopií Windows 7 beta - a uživatelé si na ně zvykli. Microsoft navíc během testovacího období díky odezvě uživatelů opravil ve Windows 7 přes dvě tisícovky chyb.

Na rozdíl od Windows Vista pak Windows 7 neměly tak vysoké hardwarové požadavky, lze je spustit dokonce na počítači s procesorem Intel Pentium II. A společnost si u nejnovější verze svého operačního systému pohlídala také drivery, ty v době jeho vydání fungovaly prakticky bez problémů. Jen za první rok Microsoft podle společnosti Gartner prodal 240 milionů kopií Windows 7. K dnešnímu dni je pak evidován prodej 450 milionů licencí a na konci roku se počet prodaných licencí má vyšplhat až na 635 milionů. Další verze OS od Microsoftu s názvem Windows 8 by se měla objevit na podzim příštího roku.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru