Windows 7 jsou bez práv administrátora výrazně bezpečnější

Není žádnou novinkou, že práce pod administrátorským účtem je potenciálním zdrojem mnoha neplech ze strany malwaru. My si dnes proto povíme, jaké konkrétní procentuální přínosy podobné odebrání práv znamená.
reklama

Pokud odeberete práva administrátora od běžného uživatele OS Windows 7, tak tím zredukujete risk napadení ze strany kritických bugů W7 o 90 % počítaje v to všechny bugy dodnes a o 100 % zádrhely týkající se Microsoft Office nahlášené za minulý rok. Pokud jde o Internet Explorer, tak pro ten platí číslo 94 % pro všechny verze za rok 2009 nebo 100 % jen pro IE8.

Za výsledky této studie nestojí Microsoft, ale firma BeyondTrust, které se (velmi nepřekvapivě) zaobírá prodejem softwaru zaměřujícího se na omezování práv uživatel. Je určitě pravdou, že zejména v obchodní oblasti je dnes riziko stále poměrně vysoké a firmám rozhodně neuškodí se pro jistotu maximálně chránit.

Zdroj: TechWeb

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru