Windows 7 již ujídají tržní podíl Windows Vista

To, že operační systém Windows Vista nebyl příliš úspěšným kouskem, dnes již není žádným velkým tajemstvím. Navíc před několika dny odhalený průzkum společnosti Net Applications naznačuje, že W7 již kanibalizuje tržní podíly svého staršího bratříčka.
reklama

A kdo že je to vlastně Net Applications? Jedná se o web monitorující provoz na sajtách a nabízející internetové analýzy. K dnes zmiňovanému průzkumu byla získána data z 40 000 webů, kde bylo mimo jiné zjišťováno, o jaký operační systém a browser jde.

A jak do toho zapadá W7 uvedený až za 16 dní? Prosté - Net Applications započítalo jak Windows RC1, tak i finální W7 dostupný MSDN developerům. K dnešnímu dni má tedy Windows 7 podíl 1,18 %, což je oproti předchozímu období nárůst o 0,3 %, Windows Vista naopak 0,2 % ztratila. Mimochodem, Vista se nikdy nedostala přes 19 %, zato XP stále drží 71,5 %.

Zdroj: Internetnews Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Windows 7 jsou jen vylepšené Visty. Visty měly v dobu vydání tu nevýhodu, že byly "nadčasové", vyskytovaly se problémy s kompatibilitou ovladačů (a některých SW) a byly, na tehdejší dobu, hardwarově náročné. To způsobilo neúspěch Vist a tento neúspěch se s Vistama táhne stejně, jako když někdo provede jednou za život nějaký průser a už se to s nim táhne do konce života. Problém je nyní pouze v názvu "Vista". Teď se vydávají Windows 7: lidé slyší "nový název", počáteční problémy přechodu příliš nemá díky Vistám a lidský mozek je tímto "vyresetován".
Jinak Win 7 jsou a budou pravděpodobně dobré, i když jejich směřování a sbližování s internetem (Windows Live aj.) o kus dále zasahuje do soukromí uživatelů. Bude to dokonalý systém pro "masy" a to nejen z pohledu "běžných uživatelů".

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru