Windows 7 čeká protipirátský update

Společnost Microsoft se nechala slyšet, že brzy zařadí do svého updatovacího procesu Windows 7 speciální upgrade, který bude schopen zjistit ilegální kopie upravené za pomoci cca 70ky nejznámějších patchů a cracků.
reklama

Update se týká Windows Activation Technologies (WAT), což je protipirátský software dříve známý jako Windows Genuine Advantage (WGA). Ten bude uveřejněn na webu Microsoftu od 17. února a později nabízen jako důležitý update OS přímo skrze Windows Update.

Zajímavé je na celé věci zejména to, že tento upgrade pro všechny majitele Windows 7 Home Premium, Professional, Ultimate či Enterprise bude volitelný. Jinými slovy, uživatel si bude moci sám zvolit, zda jej nainstalovat či nikoliv. Pokud update zjistí pirátskou verzi, má se změnit pozadí na černé + objeví se příslušná hlášení OS.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru