Windows 7 budou do konce roku na 42 % PC

Vypadá to, že Windows 7 se na konci tohoto roku stanou nejpopulárnějším operačním systémem. Alespoň to tvrdí analytická společnost Gartner ve své nové studii. Podle ní bude současná verze Windows nainstalována na 94% nových počítačů prodávaných po celém světě a celkově budou Windows 7 nainstalovány na 42% všech PC.
reklama

Předpokládá se, že Windows 7 budou stále oblíbenější i ve firmách, kde se jim zatím moc dobře nevede. "Mírné zlepšení firemních rozpočtů v letech 2010 a 2011 pomáhá zrychlovat nasazování Windows 7 v amerických a asijských společnostech," řekla Annette Jumpová z Gartneru. "Kvůli nejisté ekonomické situaci v západní Evropě, politické nestabilitě na Středním Východě a Africe a zpomalení ekonomiky v Japonsku v důsledku zemětřesení a tsunami se adopce Windows 7 v těchto regionech o něco opozdí."

Gartner věří, že Windows 7 budou posledním operačním systémem, který je nasazován tradičním způsobem. Během příštích pěti let se totiž očekává, že většina společností přejde na cloudová řešení a virtualizaci, které poskytnou desktopové prostředí pro zaměstnance. Windows 7 byly vydány v říjnu 2009 a oproti předchozí verzi Windows (Vista) se jim poměrně daří.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru