Windows 7 "ballot screen": Sága pokračuje

Reklama

V souvislosti s nedávnou stížností společnosti Mozilla se objevilo několik možností, jak situaci vyřešit. Žádná se nám ovšem nezdá natolik jednoduchá a spravedlivá, jako náš redakční nápad…

Znovu připomínáme, že se konflikt týká faktu, že je Apple Safari zmíněn před jinými browsery jako první a to i přesto, že z nich má nejmenší podíl. A jelikož v západních jazycích se čte zleva doprava, má takto dle Mozilly právě Apple konkurenční výhodu.

Cesty, jak situaci vyřešit, byly navrženy 3. Jednak použít náhodného algoritmu, který statisticky vzato obsadí všechny browsery na každou z pozic stejně často. Za druhé zařadit MS IE úplně na konec a první browsery seřadit dle tržního podílu. A cesta třetí v sobě kombinuje první i druhý způsob tím, že zohledňuje při náhodných výběrech statistiky z tržních podílů.

[inline:round-table.jpg]

Překvapuje nás, že ani přes existenci četných ság o rytířích kulatého stolu ještě nikoho nenapadlo použít spojité kruhové struktury - obrázku tvaru pětihranu. Nikdo by zde nebyl zvýhodněn, jelikož jen těžko lze říct, že ten či onen vrchol má nějakou výhodu. Aneb jak se říká: “Ten, kdo se nepoučí z historie, je odsouzen k jejímu zopakování…”

Zdroj: http://www.internetnews.com/government/article.php/3844276/New+Complaint…

Reklama

Přidat komentář