Windows 7 "ballot screen": Sága pokračuje

V souvislosti s nedávnou stížností společnosti Mozilla se objevilo několik možností, jak situaci vyřešit. Žádná se nám ovšem nezdá natolik jednoduchá a spravedlivá, jako náš redakční nápad...
reklama

Znovu připomínáme, že se konflikt týká faktu, že je Apple Safari zmíněn před jinými browsery jako první a to i přesto, že z nich má nejmenší podíl. A jelikož v západních jazycích se čte zleva doprava, má takto dle Mozilly právě Apple konkurenční výhodu.

Cesty, jak situaci vyřešit, byly navrženy 3. Jednak použít náhodného algoritmu, který statisticky vzato obsadí všechny browsery na každou z pozic stejně často. Za druhé zařadit MS IE úplně na konec a první browsery seřadit dle tržního podílu. A cesta třetí v sobě kombinuje první i druhý způsob tím, že zohledňuje při náhodných výběrech statistiky z tržních podílů.

Překvapuje nás, že ani přes existenci četných ság o rytířích kulatého stolu ještě nikoho nenapadlo použít spojité kruhové struktury - obrázku tvaru pětihranu. Nikdo by zde nebyl zvýhodněn, jelikož jen těžko lze říct, že ten či onen vrchol má nějakou výhodu. Aneb jak se říká: "Ten, kdo se nepoučí z historie, je odsouzen k jejímu zopakování..."

Zdroj: http://www.internetnews.com/government/article.php/3844276/New+Complaint+for+MS+Browser+Ballot+Screen.htm

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru