Wikipedia spustí cestovatelský web Wikivoyage

Wikipedia oznámila, že 15. ledna spustí ostrou verzi cestovatelského portálu Wikivoayge, který se nyní nachází ve fázi betatestování.
reklama

Jimmy Wales z neziskové organizace Wikimedia Foundation v pořadu na stanici Comedy Central uvedl, že cestovatelský web je pro organizaci již dlouhou dobu prioritou. Wikivoyage obsahuje více než 25 000 článků o místech po celém světě, které si lze přečíst na desktopu, notebooku, smartphonu nebo tabletu či stáhnout jako PDF nebo vytisknout. Každý článek nabídne krátký exkurz do minulosti daného místa spolu s tipy, jak se na místo dostat a co je zde k vidění. V současné době jsou články dostupné v osmi jazycích.

Wikivoyage je v betatestování od září a stránku provázela jej řada kontroverzí. Komunita Wikipedia hlasovala pro spuštění projektu v poměru 540: 142. Následně na web byla podána žaloba od komerčního portálu Wikitrabel, na niž Wikimedia Foundation odpověděla svou vlastní žalobou. Soud však obě žaloby smetl ze stolu.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru