Wi-Fi "n" konečně standardizováno

Právě v okamžiku, kdy čtete tyto řádky, již nový Wi-Fi standard 802.11n dláždí cestu opět rychlejšímu bezdrátovému mobilnímu (i domácímu či pracovnímu ale) internetu.
reklama

V útrobách standardu nalezneme celkem 3 novinky: Jednak jde o tzv. "spatial streams" (rychlejší přenosy dat), dále o "channel bonding" (spojování dvou kanálů pro lepší výkon či spolehlivost) a do třetice o "packet aggregation" (standard snižuje množství "obalových" dat nutných k přenosu, takže zbyde více na vlastní data uživatele).

A jak si vede 802.11n v porovnání se staršímí standardy? Teoreticky je 802.11n schopno dosáhnout rychlostí až 600 Mbps (4 spatial streams), ovšem Wi-Fi Alliance zatím testuje pouze 3 streamy: 450 Mbps. Starý dobrý 802.11b/g končil na 64 Mbps a 802.11a se musel spokojit s 11 Mbps.

Zdroj: Yahoo! Tech

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru