webOS SDK: "Slabý na hry"

Spolu s nedávným uvedením vývojářského balíku Mojo SDK firma Palm doufá v brzkou záplavu aplikací všech typů. Nicméně první zkušenosti naznačují, že webOS SDK zřejmě nebude tak silný nástroj pro high-endový herní vývoj, jak by si jeden možná přál.
reklama

Craig Hunter, mobilní vývojář pracující s programy jako je Flow nebo greenMeter, sdělil, že platforma webOS je v aktuálním stavu zklamáním pro všechny, kdo potřebují vytvářet náročnější herní obsah. Abychom byli přesnější, SDK neumožňuje vývojářům vrtat se přímo v OpenGL ES navzdory faktu, že jej hardware Pre podporuje. Navíc SDK neposkytuje vývojářům dostatek "raw" dat přímo z akcelerometru.

Musí se na druhou stranu nechat, že Palm nikdy nesliboval, že webOS 1.0 bude silná herní platforma. Místo toho se ji snaží profilovat hlavně jako snadno dosažitelnou pro programátory již znalé webových programovacích jazyků, jakými jsou HTML, CSS a JavaScript. Je takřka jisté, že se tím Palm připraví o některé zákazníky, jelikož kupříkladu v Apple App Store je herní sekce jednou z nejpopulárnějších...

Zdroj: TechWeb

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru