webOS hacknut kvůli podpoře OGG a FLAC

Pokud uvažujeme out-of-the box řešení aktuálně existujícího operačního sytému webOS, tak to zvládne většinu nejpopulárnějších formátů. Ovšem nic není dokonalé, takže prozatím chyběla podpora pro soubory typu Ogg Vorbis i FLAC.
reklama

Celou věc si vzalo na starost pár hackerů ze skupiny WebOS Internals, která se situaci rozhodla vyřešit přidáním dalších plug-inů do multimediálního frameworku jménem "gstreamer". To vše má samozřejmě pomoci běžným uživatelům užívat si i na nových Palmech muziky stejně pohodlně, jako na desktopu.

Dosavadní verze měly trochu problémy s rozeznáváním těchto nových plug-inů, ovšem ty s čísly 0.10.21 a 0.10.23 již fungují. Je tu však jeden drobný nedostatek - zatím pouze v příkazovém řádku. Dalším krokem tedy ještě bude trochu zpříjemnit obsluhu a instalaci, ideálně do jediného instalačního balíku.

Zdroj: PalmInfocenter

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru