webOS bude open-source komunitě plně zpřístupněn do září

HP úspěšně pokračuje ve svém plánu na zpřístupnění webOS jako open-source a včera vydalo jeho první část.
reklama

Podle společnosti bude operační systém zpřístupněn open-sourceové komunitě pod licencí Apache 2.0 a první část systému byla vydána včera – jde o objektově orientovaný JavaScriptový framework Enyo 2.0. Stejně jako původní Framework, i nové Enyo podporuje WebKit, nová verze však rozšiřuje kompatibilitu i na další moderní desktopové prohlížeče jako Firefox, Chrome nebo Safari. V příštím měsíci HP zveřejní detailní plán, který bude popisovat, které komponenty systému budou kdy vydány. V únoru by také měl být vydán vývojářský toolkit Ares 2.0, systémový manager Luna a řada dalších klíčových aplikací.

Postupné zpřístupňování jednotlivých částí webOS komunitě bude trvat do srpna, kdy má být zveřejněn kompletní kód Open webOS 1.0. HP již dříve oznámilo, že o webOS má zájem řada výrobců hardwaru. Otázkou zůstává, jak silná se okolo webOS vytvoří komunita, která bude hybnou silou jeho dalšího vývoje. Do té doby budou svou pozici na trhu posilovat operační systémy iOS, Android a Windows Phone.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru