webOS 2.0 bude fungovat i na současných zařízeních

Společnost Hewlett-Packard včera oznámila, že nový operační systém webOS 2.0 bude fungovat i na všech zařízeních, na nichž běží současný webOS.
reklama

Podle Joshe Marinacciho z HP bude nová verze tohoto mobilního operačního systému dostupná "během následujících měsíců." I když toto časové určení není příliš přesné, stávající uživatelé telefonů od Palmu budou jistě rádi, že na ně HP s vydáním webOS 2.0 nezapomnělo. A je to samozřejmě výborná zpráva i pro vývojáře, kteří nemusí řešit, pro kterou verzi operačního systému budou vyvíjet své aplikace. Primárně je však nový webOS určen pro současné a budoucí uživatele telefonů Pre, Pixi a Pre Plus.

WebOS 2.0 HP oficiálně představilo minulý měsíc a jde o nejvýraznější změnu toho operačního systému od roku 2009. Verze 2.0 nabídne podporu Stacks, JustType, Skypu a Facebooku. HP také slibuje "opravdový multitasking," což znamená, že nikdy nebudete muset kompletně uzavřít jednu aplikaci, aby jste mohli dělat něco jiného. Slibovaná je také podpora Flashe 10.1. Hewlett-Packard koupil společnost Palm za 1.2 miliardy dolarů, a i když si mnoho expertů myslelo, že tuto společnost zahluší, zatím to tak rozhodně nevypadá.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru