webOS 2.0 bude fungovat i na současných zařízeních

Společnost Hewlett-Packard včera oznámila, že nový operační systém webOS 2.0 bude fungovat i na všech zařízeních, na nichž běží současný webOS.

Reklama

Podle Joshe Marinacciho z HP bude nová verze tohoto mobilního operačního systému dostupná “během následujících měsíců.” I když toto časové určení není příliš přesné, stávající uživatelé telefonů od Palmu budou jistě rádi, že na ně HP s vydáním webOS 2.0 nezapomnělo. A je to samozřejmě výborná zpráva i pro vývojáře, kteří nemusí řešit, pro kterou verzi operačního systému budou vyvíjet své aplikace. Primárně je však nový webOS určen pro současné a budoucí uživatele telefonů Pre, Pixi a Pre Plus.

WebOS 2.0 HP oficiálně představilo minulý měsíc a jde o nejvýraznější změnu toho operačního systému od roku 2009. Verze 2.0 nabídne podporu Stacks, JustType, Skypu a Facebooku. HP také slibuje “opravdový multitasking,” což znamená, že nikdy nebudete muset kompletně uzavřít jednu aplikaci, aby jste mohli dělat něco jiného. Slibovaná je také podpora Flashe 10.1. Hewlett-Packard koupil společnost Palm za 1.2 miliardy dolarů, a i když si mnoho expertů myslelo, že tuto společnost zahluší, zatím to tak rozhodně nevypadá.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář