Webmasteři pozor: Google spustil Panda Update 4.0

A je to potvrzeno. Google spouští další aktualizaci svého vyhledávacího algoritmu. Panda teď přichází se čtvrtou verzí. Pokud ještě nevíte, Panda ovlivňuje výsledky řazení tím, že upřednostňuje kvalitní obsah a sráží dolů weby s méně kvalitním obsahem.
reklama

Oficiálně potvrzený Panda Update 4.0, který se začal postupně uplatňovat od včerejška, už způsobil nějaké změny ve výsledcích hledání. Bez zajímavosti není, že Panda 4.0 byla spuštěna zároveň s aktualizací algoritmu pro spamovavé dotazy. Některé weby tak můžou tyto změny postihnout dvojnásobně.

Jak se můžete dočíst ve zprávě s názorným grafem, aktualizace Panda nemusí vždy nutně znamenat snížení návštěvnosti pro dané weby.

Panda se poprvé objevila v roce 2011 s cílem reagovat na, oprávněnou, kritiku, že obsahové farmy dosahují lepších výsledků ve vyhledávači, než weby se skutečně relevantním a hodnotným obsahem.

A jak je na tom váš web? Postihla jej v minulosti Panda nebo Penguin? Zkontrolovat to můžete například pomocí služby Fruition, o které jsem se blíže rozepsal v článku Jak Google Update ovlivňuje vaše weby? Odpoví vám Fruition.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

názorný graf nemá platný odkaz :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru