WebGL: 3D Web o velký krok blíže k realitě

3D grafika nám nejprve dobyla oblast her, poté následovaly 3D desktopy a neuběhlo ani moc času a již tu máme návrh 3D standardu pro 3D Web.
reklama

Spolek známý jako Khronos Group a mající pod dohledem standard / rozhraní OpenGL oznámil, že ve spolupráci s firmou Mozilla připravil standard pro zobrazování akcelerované 3D grafiky skrze webový prohlížeč. Jinými slovy: Díky standardu WebGL půjde za pomoci tradičního JavaScriptu využít síly, kterou v sobě ukrývají dnešní grafické akcelerátory.

Skupina toho času očekává co největší odezvu od dalších osob a firemních subjektů tak, aby vše mohlo být někdy v průběhu počátku roku 2010 zfinalizováno a uvedeno postupně do praxe. WebGL již vyslovil podporu kvartet největších konkurentů Microsoftu: Mozilla Firefox, Apple Safari, Google Chrome i Opera Software Opera.

Zdroj: CNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru