Web4U přináší jako první u nás ochranu pomocí DNSSEC

Jak se zkvalitňují útoky a prohnanost internetových zlodějů, srovnatelně i samotný majitel webu s nimi musí držet krok a poskytnout jim co nejméně možností k útoku. Unikátní způsob zabezpečení proti nim začal v českých vodách jako první nabízet právě Web4U.
reklama

Pro osoby, které se s tímto pojmem zatím nesetkaly, připomeneme – DNSSEC zvyšuje bezpečnost při používání DNS tím způsobem, že zabraňuje podvrhu falešných, pozměněných nebo neúplných údajů o doménových jménech. Samotná služba DNS jinak poskytuje útočníkovi několik zranitelných míst.

Útočník bez podobného zabezpečení tedy klidně může třeba operovat s cizími e-maily, podvrhnout falešné webové stránky a díky těm získávat hesla, PINy a podobné informace, ignorovat ochranu před spamem a do úvahy padá i odposlech telefonních hovorů přes internet. Zájemci o téma naleznou více informací na této adrese: http://www.web4u.cz/domeny/dnssec.

Zdroj: Tisková zpráva Web4U

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru