Web Scotland Yardu byl hackut

Včera byl hacknut náborový web britského Scotland Yardu (známý také jako metropolitní policie). Útočník vložil na stránku obrázek zelené příšery následovaný posměšným textem namířeným proti antiteroristickému oddělení. Přesněji text říká, že jsou v něm zaměstnáni nekompetentní lidé a je možné, že motivem činu byl útočníkův neúspěšný pokus o práci ve Scotland Yardu...
reklama

Web Scotland Yardu byl hackut

Ironií je, že britská policie, stejně jako mnoho podobných organizací, investuje do bezpečnostních systému miliony, ale bezpečnosti jejich webových stránek se pravděpodobně už tolik nevěnuje, protože jejich servery jsou očividně náchylné i vůči běžných chybám.

Podle dostupných informací použil útočník, který se představil jako "officer brobee", klasické zranitelnosti pomocí SQL injection. Podle dostupných zdrojů běží server na operačním systému Windows 2000.

Zdroj: Zone-H.org

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru