W3C zveřejnilo koncept pro CSS Grid Layout

Konzorcium W3, které udržuje webové standardy HTML a CSS (mimo jiné) dnes zveřejnilo koncept, či draft, chcete-li, pro CSS Grid Layout. Jedná se o velmi užitečnou pomůcku urychlující sestavení struktury designu webové stránky.Grid Layout je jednou z novinek v CSS3, s jejíž pomocí budete moci velmi rychle poskládat layout webu. Už tedy nebude nutné tvořit web složitě pomocí tabulek jako kdysi, nebo pomocí vedle sebe plovoucích DIVů, jako dnes.
reklama

HTML struktura zůstává stále čistá, čili několik DIVů v jednom nadřazeném DIVu. Pomocí CSS pak určíte počet a šířku jednotlivých sloupců v mřížce, do které se vložené DIVy poskládají. Zavádí se také nová měrná jednotka fr.

W3C zveřejnilo koncept pro CSS Grid Layout

Další informace, včetně vysvětlujících obrázků a schémat nabídne přímo CSS Grid Layout Draft, který si můžete přečíst na stránkách W3C.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru