W3C: HTML5 je kompletní

Organizace W3C (World Wide Web Consortium) oznámila, že technologie HTML5 je nyní kompletní a obsahuje všechny funkce, které pro ni byly plánovány.
reklama

W3C se nyní poohlíží po prvcích, které by měly být integrovány do HTML5.1, jehož první specifikace byly zveřejněny v pondělí spolu s finální verzí HTML5. HTML5.1 by mělo přinést vylepšené zpracování videa, lepší formuláře (například přibude funkce autocomplete nebo kontrola pravopisu), lepší zpracování obrázků a další funkce. W3C zveřejnilo také specifikace Canvas 2D Level 2, jež by mělo přinést podporu displejů s vysokým rozlišením.

HTML 5.1 ve stádiu "W3C Recommendation" by mělo být hotové v roce 2016, pro finální verzi Canvas 2D Level 2 zatím žádné datum stanoveno nebylo. Ví se pouze, že Canvas 2D bude hotov v roce 2013. W3C nadále řeší problém s tím, že pro HTML5 nenašlo vhodný standardizovaný video kodek. Organizace zvažovala H.264 nebo VP8 od Googlu, nakonec je však nezvolila. Podle analytiků je sice skvělé, že je HTML5 již kompletní, tvůrci tohoto standardu se však ještě budou údajně potýkat s určitými problémy na mobilních zařízeních.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru