W3C: HTML 5.0 bude dokončeno v roce 2014

Organizace World Wide Web Consortium (W3C), jež se zabývá správou technologií používaných na internetu, vydala zprávu o průběhu vývoje HTML 5.
reklama

HTML 5, jemuž někteří přezdívají jako "Java killer" mělo být dokončeno až mnohem později, Consortium se však nakonec rozhodlo vývoj urychlit. Podle W3C bude HTML 5 Candidate Recommendation, což má být něco jako betaverze, dostupné ještě do konce tohoto roku. Jakékoli prvky, které budou způsobovat nestabilitu jazyku nebo jiné problémy, budou z "betavarze" odstraněny a jejich řešení bude dále věnována pozornost při tvorbě HTML 5.1.

HTML 5.1, které bude obsahovat všechno, co bude v HTML 5.0, plus některé novinky, má být podle plánu dokončeno v roce 2016. Další vývoj by měl probíhat následovně: všechno, co nebude plně fungovat v HTML 5.1 Recommendation, bude přesunuto do HTML 5.2, a tak dále. HTML 5 bude moci být dokončeno dříve než se předpokládalo proto, že z projektu byly odstraněny některé technologie jako Web Weorkers nebo WebSockets, jež jsou nyní samostatné.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru