Vyzkoušejte zdarma Windows Azure Mobile Services

Microsoft pro vývojáře Windows 8 zpřístupnil Windows Azure Mobile Services a brzy přibude i podpora iOS, Androidu a Windows Phone.
reklama

Microsoft se vývojářům snaží usnadnit přidání podpory Windows Azure do jejich klientských a mobilních aplikací a začíná s těmi, které běží na Windows 8. Nové Windows Azure Mobile Services jsou nyní dostupné jako bezplatné preview, stačí pouze zde požádat o zapojení do testování. Poté vývojář získá 90denní zkušební lhůtu, ve které může Mobile Services bezplatně propojit s až desíti aplikacemi. Azure Mobile Services vývojářům umožňují "jednoduše ukládat strukturovaná data na cloud, propojovat je s uživatelskou autentifikací, stejně jako rozesílat aktualizace klientům díky push notifikacím," uvedl Scott Guthrie z Microsoftu.

Microsoft plánuje brzy přidat také podporu Azure Mobile Services pro Windows Phone, iOS a Android. Nové služby "značně usnadňují propojení klientských aplikací s cloudem a umožňují vývojářům být produktivní už od počátku," dodal Guthrie. "Vývojáři se tak mohou soustředit na vybudování uživatelského rozhraní aplikace a Windows Azure Mobile Services dodají cloud a další potřebné služby." Během uplynulých měsíců Azure tým vydával toolkity pro iOS, Android a Windows Phone, které měly zjednodušit propojování mobilních platforem s Windows Azure. Na video, kde Guthrie demonstruje možnosti Windows Azure Mobile Services, se můžete podívat zde.

Zdroj: ZDNet


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru