Vyzkoušejte nový Google

Od včerejška uživatelé Googlu mohou využít pozměněný a vylepšený vyhledávač. Výsledky na Googlu se nově staly barevnější - společnost představila změnu designu, kterou testovala již několik let.

Reklama

Podle Johna Wileyho z Googlu pak testování vyvrcholilo v uplynulých několika měsících. A změní se i zobrazené výsledky - pokud například zadáte do Googlu klíčové slovo “NFL,” budou zobrazeny aktuální zprávy. Při hledání “červených bot” zůstanou výsledky stejné jako dříve. Nové možnosti přibyly i v nabídce rozšířeného vyhledávání.

Největší změnou, kterou uživatel na první pohled zaregistruje, však jsou jistě barvy. K zvýraznění důležitých odkazů jsou použity velmi ostré barvy, neboli něco, co samotný Google nazval “svěžím čistým vzhledem.” A pozměněné je i logo Googlu - je světlejší a byly eliminovány jeho stíny. „Je to jeden z největších vizuálních experimentů, jaké jsme kdy uvnitř Googlu podnikli,“ řekl Wiley.

Zdroj: CNET

Tagy: 

Reklama

Komentáře

No, informace v článku je trochu zavádějící. Nový Google vyzkouší bohužel nedobrovolně každý, kdo se ho pokusí použít. Osobně myslím, že nové rozhraní se nepovedlo, je mnohem méně přehledné a základní funkce které já osobně používám budu hledat zbytečně déle. Kdyby byla alternativa vyhledávače, hned bych na ni přešel, bohužel se mi zdá že vše ostatní hledá hůře.
Prý existuje adresa, na které je hledání googlu dostupné pod starší podobou, jdu ji hledat.

Přidat komentář