Vyzkoušejte nové Goggles – umí přeložit text z fotografií

Nová verze aplikace Goggles umí přeložit text z fotografi, které pořídíte mobilním telefonem, do více jazyků. Google včera vylepšil svou aplikaci Goggles - která je v současné době ještě stále dostupná pouze pro Android.

Reklama

Ta je nyní schopna překládat text z fotografií vašeho mobilního telefonu. Software identifikuje k překladu text v knihách či na budovách. Uživatel jednoduše namíří fotoaparát telefonu na slovo nebo větu a na displeji vybere část textu, kterou chce přeložit. Goggles byl poprvé představen na letošním Světovém Mobilním Kongresu v Barceloně, kdy překládal pouze texty z němčiny do angličtiny. Nyní si aplikace umí poradit navíc s angličtinou, francouzštinou, italštinou a španělštinou.

Tyto jazyky pak lze překládat libovolně mezi sebou, čeština bohužel zatím není dostupná. V současné době Google pracuje na rozšíření jazyků o ty založené na latince, pak by se měly objevit i další jazyky jako čínština nebo arabština. Goggles v.1.1 navíc přinášejí vylepšenou čtečku čárových kódů a poznají více známých značek a produktů. Navíc bylo vylepšeno vyhledávání produktů - Goggles nyní lépe, než dříve rozpoznají produkt, který uživatel vyfotí na svém mobilním telefonu a přiřadí mu název.

Zdroj: Google

Reklama

Přidat komentář