Vyzkoušejte nové Goggles – umí přeložit text z fotografií

Nová verze aplikace Goggles umí přeložit text z fotografi, které pořídíte mobilním telefonem, do více jazyků. Google včera vylepšil svou aplikaci Goggles - která je v současné době ještě stále dostupná pouze pro Android.
reklama

Ta je nyní schopna překládat text z fotografií vašeho mobilního telefonu. Software identifikuje k překladu text v knihách či na budovách. Uživatel jednoduše namíří fotoaparát telefonu na slovo nebo větu a na displeji vybere část textu, kterou chce přeložit. Goggles byl poprvé představen na letošním Světovém Mobilním Kongresu v Barceloně, kdy překládal pouze texty z němčiny do angličtiny. Nyní si aplikace umí poradit navíc s angličtinou, francouzštinou, italštinou a španělštinou.

Tyto jazyky pak lze překládat libovolně mezi sebou, čeština bohužel zatím není dostupná. V současné době Google pracuje na rozšíření jazyků o ty založené na latince, pak by se měly objevit i další jazyky jako čínština nebo arabština. Goggles v.1.1 navíc přinášejí vylepšenou čtečku čárových kódů a poznají více známých značek a produktů. Navíc bylo vylepšeno vyhledávání produktů - Goggles nyní lépe, než dříve rozpoznají produkt, který uživatel vyfotí na svém mobilním telefonu a přiřadí mu název.

Zdroj: Google

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru