Vývojové nástroje CodeGear jako standard v ruském školství

Společnost CodeGear, vedoucí dodavatel nástrojů pro vývojáře, oznámila prodej jednoho milionu licencí svých produktů ruské federální vzdělávací agentuře. Tyto licence budou použity pro výuku programování a vývoje aplikací na ruských školách. Produkty společnosti CodeGear - Delphi®, Delphi for .NET a C++ Builder® budou dostupné všem primárním a sekundárním školám pro výchovu nové generace počítačových programátorů. 
reklama

Jeden z největších kontraktů v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) je součástí velkorysé iniciativy Ruské federace nazývané "Národní a státní projekt prvotřídního vzdělávání", na který bylo vyčleněno 100 miliónů amerických dolarů. Koupí licencí na softwarové nástroje a standardizací používaných produktů hodlá vláda zvýšit kvalitu vzdělávání v celém Rusku. Učiní tak tím, že poskytne učitelům i studentům přístup k nejlepším dostupným informačním technologiím. 

Produkty Delphi, Delphi for .NET a C++Builder poskytují uživatelům a studentům veškeré nástroje, které potřebují pro rychlou a snadnou tvorbu bohatých datově řízených aplikací pro Microsoft® Windows™ a pro prostředí internetu. Pomocí nástrojů Delphi a C++Builder již bylo na celém světě vyvinuto mnoho inženýrských a vědeckých aplikací, stejně tak jako vedoucí webové aplikace, systémy pro výměnu zpráv prostřednictvím internetu, počítačové hry a různé další nástroje. 

"Rozhodnutí použít nástroje CodeGear bylo přijato na základě rozsáhlého výzkumu ruského vzdělávacího systému", říká Felix Muchnik, generální ředitel společnosti Softkey, tedy jedné z největších softwarových distribučních společností v Rusku. "Výkon a snadné použití Delphi činí z tohoto nástroje ideální prostředek pro vývojáře na všech úrovních. Vládní výzkumy ukazují, že Delphi a jazyk Pascal jsou v Ruské federaci mezi nejpoužívanějšími programovacími jazyky. Použití nástrojů CodeGear je tak rozšířené, že již na ruském trhu bylo vydáno více než 6000 různých publikací věnovaných produktům CodeGear a Borland." 

"Rusko má dlouhou historii programování v Delphi a Pascalu u studentů", říká pan Jim Douglas, hlavní výkonný ředitel společnosti CodeGear. "Vývojáři na celém světě dokonce neváhali nazvat Delphi 'nejsnáze použitelným' vývojovým prostředím v globální uživatelské anketě o preferencích vývojářů v roce 2007, kterou uspořádala společnost Evans Data. Je báječné, že tento trend pokračuje i u nové generace vývojářů, kteří jednou vytvoří novou generaci aplikací pro nejpokročilejší průmyslová odvětví na světě." 

O společnosti CodeGear

CodeGear, dceřiná firma společnosti Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL), dodává novátorské a vysoce produktivní vývojové nástroje pro široké spektrum vývojářů software, počínaje jednotlivci a konče podnikovými týmy. Produkty společnosti CodeGear umožňují vývojářům vyvíjet na zvolené platformě a zaměřují se na zjednodušování složitých technologií a úloh, takže se vývojáři mohou soustředit na návrh aplikací, nikoli jejich infrastruktury, a zvládat včasné odevzdání projektů. CodeGear má více než 3,2 miliónu zákazníků ve 29 zemích světa a podporuje vetšinu těch nejnáročnějších vertikálních odvětví včetně finančních služeb, telekomunikací, výroby, zdravotnictví a vládních organizací. O společnosti CodeGear a jejích produktech se dozvíte více na adrese www.codegear.com. V České republice a ve Slovenské republice je společnost CodeGear zastoupena společností Borland s.r.o., produkty CodeGear můžete zakoupit na webovém obchodě společnosti Borland s.r.o. s adresou shop.codegear.cz.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru