Vývoj na smartphony a komunikátory se stává Babylonskou věží

Ve stále více se zrychlujícím světě mobilních technologií dnes musí vývojáři učinit před zahájením projektu pečlivá rozhodnutí ohledně několika zásadních dilemat.
reklama

Tím nejzásadnějším je, zda tvořit spíše pro konkrétní značku (značky): Apple iPhone, Palm Pre, Symbian, RIM BlackBerry, Google Android... Či snad raději na větších frameworcích zaručujících multiplatformnost, ovšem za cenu nekompletního využití nativních funkcí.

Problém je, že různé platformy mají různé pozadí a tudíž mají i různé jak vývojářské frameworky, tak i runtime platformy. Pochopitelně se na ně také vyvíjí zcela odlišně a stihnout napsat titul za měsíc dva na 5+ platforem (navíc stále se měnících) není moc reálné. Bohužel platí i to, že některé platformy se značně liší i model od modelu - viz třeba Android OS, což v konečném důsledku může znamenat psaní vždy nové aplikace.

Jisté je zatím jen jedno: Trh mobilních aplikací roste, počítaje v to samozřejmě i hry, takže sázka na správného koně může přinést své ovoce...

Zdroj: Yahoo!

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru