Využívání mobilních aplikací raketově roste

Analytická společnost Flurry vydala novou studii, podle které majitelé mobilních zařízení v uplynulém roce využívali v průměru jednou tolik aplikací, než v roce 2012.

Reklama

Jen za prosinec byly z App Store staženy tři miliardy aplikací pro zařízení s iOS a společnost Gartner předpokládá, že v tomto roce se prodá miliarda zařízení s operačním systémem Android. Jak Apple App Store, tak Google Play již dosáhly hranice miliardy stažených aplikací. Co dalšího se stalo minulý rok v mobilním světě? Podle společnosti Flurry je největším překvapením to, že celkové využívání mobilních aplikací lidmi vzrostlo o 115 %.

Podle Flurry se v roce 2013 počet uživatelů aplikací o desítky procent zvýšil ve všech kategoriích a ve dvou zaznamenán byl meziroční nárůst dokonce o více než 100 %. Celkovým vítězem za uplynulý rok byla kategorie Social & Messaging, která zaznamenala nárůst o  203 %. U aplikací v kategorii Utility & Producitivy byl nárůst 149% a na třetí příčce v nárůstu oblíbenosti mezi uživateli se umístily aplikace kategorie Music, Media & Enterntainment.

Zdroj: Developer-tech

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář