Využívání mobilních aplikací raketově roste

Analytická společnost Flurry vydala novou studii, podle které majitelé mobilních zařízení v uplynulém roce využívali v průměru jednou tolik aplikací, než v roce 2012.
reklama

Jen za prosinec byly z App Store staženy tři miliardy aplikací pro zařízení s iOS a společnost Gartner předpokládá, že v tomto roce se prodá miliarda zařízení s operačním systémem Android. Jak Apple App Store, tak Google Play již dosáhly hranice miliardy stažených aplikací. Co dalšího se stalo minulý rok v mobilním světě? Podle společnosti Flurry je největším překvapením to, že celkové využívání mobilních aplikací lidmi vzrostlo o 115 %.

Podle Flurry se v roce 2013 počet uživatelů aplikací o desítky procent zvýšil ve všech kategoriích a ve dvou zaznamenán byl meziroční nárůst dokonce o více než 100 %. Celkovým vítězem za uplynulý rok byla kategorie Social & Messaging, která zaznamenala nárůst o  203 %. U aplikací v kategorii Utility & Producitivy byl nárůst 149% a na třetí příčce v nárůstu oblíbenosti mezi uživateli se umístily aplikace kategorie Music, Media & Enterntainment.

Zdroj: Developer-tech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru