Výsledky českého hackathonu - 11 aplikací na téma života ve městě

O víkendu proběhl v pražském Impact Hubu programovací maraton. Čtyři desítky studentů a začínajících firem dali vzniknout jedenácti podařeným aplikacím. Alespoň tak hovoří tisková zpráva Microsoftu.
reklama

Na začátku května jsem tu v jiné zprávičce zval na programovací maraton, hackathon. Nyní jsou již známé jeho výsledky. Zadáním pro tvorbu nových aplikací byl lepší život ve městě a aplikace pro rodinu a volný čas. Soutěžilo se o ceny jako telefon Nokia Lumia 1520, tablety DELL Venue Pro, členství v Impact Hub Praha nebo o dvouměsíční mentoring od Czech ICT Alliance.

Vítězové postupují do globálního kola, které je otevřeno do 1. června a ve kterém máte šanci vyhrát například 3D tiskárnu nebo vstupenku na závody F1 v USA. Přihlásit se můžete na publishwindows.com.

A kdo jsou tedy vítězové českého hackathonu?

Kategorie aplikací pro Windows 8 i Windows Phone - aplikace Kdykde a Čmelda Alda. První nabízí přehled kulturních a sportovních novinek, druhá slouží k výuce programování.

Kategorie Windows Phone - téma lepší život ve městě vyhrál Wi-Fi komunikátor XIN, téma volný čas aplikace Hádankář, což je program s integrovanou mapou zobrazující fotky památek a vy hádáte, oč se jedná.

Kategorie Inovace a design - vítězi jsou aplikace Dopravní alarm zobrazující jízdní řády a upozornění na blížící se cílovou stanici, a volnočasová zábavně logická hra Wily Weed.

Poslední kategorii Extra vyhrála aplikace Invetoroid pro snímání čárových kódů bez nutnosti pořízení čtečky.

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru