Výsledky českého hackathonu - 11 aplikací na téma života ve městě

O víkendu proběhl v pražském Impact Hubu programovací maraton. Čtyři desítky studentů a začínajících firem dali vzniknout jedenácti podařeným aplikacím. Alespoň tak hovoří tisková zpráva Microsoftu.

Reklama

Na začátku května jsem tu v jiné zprávičce zval na programovací maraton, hackathon. Nyní jsou již známé jeho výsledky. Zadáním pro tvorbu nových aplikací byl lepší život ve městě a aplikace pro rodinu a volný čas. Soutěžilo se o ceny jako telefon Nokia Lumia 1520, tablety DELL Venue Pro, členství v Impact Hub Praha nebo o dvouměsíční mentoring od Czech ICT Alliance.

Vítězové postupují do globálního kola, které je otevřeno do 1. června a ve kterém máte šanci vyhrát například 3D tiskárnu nebo vstupenku na závody F1 v USA. Přihlásit se můžete na publishwindows.com.

A kdo jsou tedy vítězové českého hackathonu?

Kategorie aplikací pro Windows 8 i Windows Phone - aplikace Kdykde a Čmelda Alda. První nabízí přehled kulturních a sportovních novinek, druhá slouží k výuce programování.

Kategorie Windows Phone - téma lepší život ve městě vyhrál Wi-Fi komunikátor XIN, téma volný čas aplikace Hádankář, což je program s integrovanou mapou zobrazující fotky památek a vy hádáte, oč se jedná.

Kategorie Inovace a design - vítězi jsou aplikace Dopravní alarm zobrazující jízdní řády a upozornění na blížící se cílovou stanici, a volnočasová zábavně logická hra Wily Weed.

Poslední kategorii Extra vyhrála aplikace Invetoroid pro snímání čárových kódů bez nutnosti pořízení čtečky.

Zdroj: Tisková zpráva

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář