Vyšla nová verze linuxového správce hostingu ISPConfig 3.0.5.4

reklama
Ovládací panel pro linuxové servery, se kterým se setkáte v nabídce mnoha poskytovatelů VPS, a sice ISPConfig, vyšel včera v nové verzi 3.0.5.4. Ta se zaměřuje hlavně na podporu nových verzí linuxových distribucí, ale přináší i jiná dílčí vylepšení. Na ISPConfig jsem kdysi narazil, když jsem hledal něco stejně či podobně komfortního pro svůj VPS u [Linode](http://www.linode.com/?r=35e549ea40167b5c405b5e6fe6ddde7702ec48da), co bude připomínat cPanel, ale bude zadarmo. Od té doby nedám na ISPConfig dopustit. Umožňuje pohodlné přidávání domén do konfigurace webového serveru, nastavování FTP, databáze, speciální režim pro přístup zákazníka, pokud byste to využili, zálohování a řadu dalších věcí. Více viz článek [ISPConfig: open source alternativa k nástrojům cPanel nebo Plesk](http://www.maxiorel.cz/ispconfig-open-source-alternativa-k-nastrojum-cpanel-nebo-plesk "ISPConfig: open source alternativa k nástrojům cPanel nebo Plesk"). ## Novinky v ISPConfig 3.0.5.4 * Podpora pro Apache 2.4 * Podpora Ubuntu 13.10 a 14.04, podpora OpenSuSE 12.3 a 13.1 * Vylepšená obsluha klientů * Funkce pro přihlášení se jako klient * Opravy chyb ISPConfig 3.0.5.4 můžete stahovat [z tohoto odkazu](http://prdownloads.sourceforge.net/ispconfig/ISPConfig-3.0.5.4.tar.gz). Další info k nové verzi najdete v [tasklistu](http://bugtracker.ispconfig.org/index.php?do=index&tasks=&project=3&due=77&status[]=). Další informace najdete rovněž na domovských stránkách projektu [ISPConfig](http://www.ispconfig.org/), kde je k dispozici i demo.
Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru