Vyšel Linux+ únor 2008

V novém čísle linuxového magazínu Linux+ vás jako vždy čeká několik zajímavých článků, které se snaží vyvážit poněkud vyšší cenu tohoto časopisu. Hlavním tématem tohoto čísla jsou Technologie, zastoupené články „Nastává úsvit Linuxu v mobilních telefonech?“ a „WiFi roaming v rámci organizace – praktické použití“. 
reklama

Po přehledu krátkých zpráv z dění v linuxovém světě za uplynulý měsíc, najdete článek pro začátečníky, který je věnován souborovému správci Krusader. Je o něm slyšet stále více a pro začátečníky bude zřejmě jeho uživatelské rozhraní příjemnější, než ve starém dobrém Midnight Commanderu. 

Témata z praxe jsou zastoupena články věnovanými bezpečné komunikaci pomocí OpenSSH, práci s editorem Vim (článek napsaný mou maličkostí), telefonování pomocí Skype a nastavení firewallu v Linuxu. 

Následuje několik článků věnovaných bezpečnosti. Filip Malý rozebere, zda Ubuntu škodí pevným diskům, naučíte se základy OpenVPN a šifrování dat na disku. Pro programátory je připraven článek o jazyku Perl. Následuje článek o normě ISO/IEC 250xx pro jakost softwarového produktu. Recenze knih a tradiční fejeton obsah únorového Linux+ zakončují.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru