Vyšel Linux+ únor 2008

V novém čísle linuxového magazínu Linux+ vás jako vždy čeká několik zajímavých článků, které se snaží vyvážit poněkud vyšší cenu tohoto časopisu. Hlavním tématem tohoto čísla jsou Technologie, zastoupené články „Nastává úsvit Linuxu v mobilních telefonech?“ a „WiFi roaming v rámci organizace – praktické použití“. 

Reklama

Po přehledu krátkých zpráv z dění v linuxovém světě za uplynulý měsíc, najdete článek pro začátečníky, který je věnován souborovému správci Krusader. Je o něm slyšet stále více a pro začátečníky bude zřejmě jeho uživatelské rozhraní příjemnější, než ve starém dobrém Midnight Commanderu. 

Témata z praxe jsou zastoupena články věnovanými bezpečné komunikaci pomocí OpenSSH, práci s editorem Vim (článek napsaný mou maličkostí), telefonování pomocí Skype a nastavení firewallu v Linuxu. 

Následuje několik článků věnovaných bezpečnosti. Filip Malý rozebere, zda Ubuntu škodí pevným diskům, naučíte se základy OpenVPN a šifrování dat na disku. Pro programátory je připraven článek o jazyku Perl. Následuje článek o normě ISO/IEC 250xx pro jakost softwarového produktu. Recenze knih a tradiční fejeton obsah únorového Linux+ zakončují.

Reklama

Přidat komentář