Vyšel Drupal 6.0 RC4

Pravidelný výskyt Release Candidate verzí šesté řady redakčního systému Drupal dává tušit, že se šestka již brzy objeví ve finální podobě. Nejnovějším stupínkem je Drupal 6.0 RC4. Co přináší nového? V oficiálním oznámení se můžete dočíst o opravě řady chyb a problémů, které se vyskytly s uvolněním RC3, a to zejména:
reklama
  • při vyhledávání v jazycích, které používají diakritiku
  • při zobrazení nepublikovaného obsahu v menu a knize
  • při ukládání dat z menu do databáze

Dále byla aktualizována sada JavaScriptových knihoven jQuery na verzi 1.2.3. Oficiální zpráva dále zmiňuje, že navzdory očekávání, že bude RC3 už poslední, musel vývojový tým přijít i s Drupalem 6.0 RC4, a to kvůli jistotě, že Drupal 6 bude nejrychlejší, nejstabilnější a nejlépe vybavenou verzí, která byla doposud vydána.

View, CCK a finální Drupal 6?

Jak už jistě všichni víte, vydání Drupalu 6 je odloženo do té doby, dokud nebude uvolněna přepracovaná verze modulu Views. Ta je stále ve fázi přepracovávání a měla by být uvolněna před začátkem března. Content Construction Kit naproti tomu má již testovací verzi kompatibilní s Drupalem 6.

Další informace, včetně odkazu ke stažení, najdete v oficiální zprávě.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru