Vyšel CentOS 7 - dáte si jej na server?

Linuxová distribuce CentOS je na světě ve finální verzi s číslovkou 7. Mezi novinkami v CentOS 7 najdete monitorovací systemd, grafické prostředí Gnome 3 a výchozí souborový systém XFS. CentOS se také nově stal komunitní distribucí, neboť klíčový vývojáři jsou teď zaměstnanci RedHatu, ze kterého CentOS vychází.
reklama

Kromě výše uvedených novinek by vás v CentOS mohlo zajímat také linuxové jádro 3.10.0, podpora pro linuxové kontejnery, OpenJDK-7 jako výchozí JDK, snadný upgrade z verze 6.5, firewalld, GRUB2, iSCSI a FCoE v jádře, podpora pro PTPv2, síťové karty 40G a instalace v režimu UEFI Secore Boot. Instalátor CentOS 7 vyžaduje minimálně 406 MB operační paměti, 512 MB je teoretické minimum pro provoz tohoto Linuxu. Pro instalaci je dobré mít rozlišení vyšší než 800 x 600, což už dnes ale asi nebude problém. Další informace najdete v [CentOS 7.0.1406 Release Notes](http://wiki.centos.org/Manuals/ReleaseNotes/CentOS7). CentOS 7 můžete už také jednoduše nasadit u mého oblíbeného poskytovatele virtuálních serverů [Linode](https://www.linode.com/?r=35e549ea40167b5c405b5e6fe6ddde7702ec48da). V nabídce "Deploy a Linux Distribution" už CentOS 7 figuruje v 64bitové verzi.

Instalace CentOS 7 Instalace CentOS 7 CentOS 7

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru