Vylešená podpora ISO a VHD ve Windows 8

Podpora souborů s obrazy CD/DVD, tedy ISO, stejně jako podpora souborů virtuálních disků VHD, se objevila již s příchodem stávajících Windows 7. V připravovaných Windows 8 však dochází k vylepšení. Průzkumník Windows dovede pracovat s obsahem těchto souborů již zcela přímo.

Reklama

Doposud bylo nutné soubory VHD nejprve připojit jako virtuální pevný disk pomocí Správy disků a až následně jste mohli s jeho obsahem pracovat. Co se souborů ISO týče, Windows 7 je dovedly vypálit i bez potřeby programu třetí strany. Průzkumník ve Windows 8 přijde s možností prohlížet obsah těchto souborů.

Soubor ISO půjde ve Windows 8 rovnou připojit jako další disk pomocí kontextové nabídky, nebo rovnou poklepáním. Odpadá tak nutnost používat různé emulátory CD/DVD mechanik schopné se soubory ISO pracovat.

Práce se souborem VHD bude podobná, s tím rozdílem že nabídne více nástrojů pro práci s virtuálním diskem. Bude jej považovat za běžnou výměnnou diskovou jednotku.

Další informace včetně ukázkového videa najdete v článku Accessing data in ISO and VHD files na blogu Building Windows 8.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář