Vylešená podpora ISO a VHD ve Windows 8

Podpora souborů s obrazy CD/DVD, tedy ISO, stejně jako podpora souborů virtuálních disků VHD, se objevila již s příchodem stávajících Windows 7. V připravovaných Windows 8 však dochází k vylepšení. Průzkumník Windows dovede pracovat s obsahem těchto souborů již zcela přímo.
reklama

Doposud bylo nutné soubory VHD nejprve připojit jako virtuální pevný disk pomocí Správy disků a až následně jste mohli s jeho obsahem pracovat. Co se souborů ISO týče, Windows 7 je dovedly vypálit i bez potřeby programu třetí strany. Průzkumník ve Windows 8 přijde s možností prohlížet obsah těchto souborů.

Soubor ISO půjde ve Windows 8 rovnou připojit jako další disk pomocí kontextové nabídky, nebo rovnou poklepáním. Odpadá tak nutnost používat různé emulátory CD/DVD mechanik schopné se soubory ISO pracovat.

Práce se souborem VHD bude podobná, s tím rozdílem že nabídne více nástrojů pro práci s virtuálním diskem. Bude jej považovat za běžnou výměnnou diskovou jednotku.

Další informace včetně ukázkového videa najdete v článku Accessing data in ISO and VHD files na blogu Building Windows 8.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru