Vyhledávač od Googlu má nový design

Google představil nový design svého vyhledávače, který je velmi podobný jeho mobilní verzi určené pro smartphony a tablety.
reklama

V rámci nového rozhraní byly pokročilé vyhledávací funkce přesunuty z levého sidebaru na horizontální lištu nad výsledky, na které jsou umístěny možnosti jako Obrázky, Zprávy a Mapy. Pokročilé funkce hledání samy o sobě se příliš nemění. Kliknutím na odkaz Vyhledávací nástroje se uživateli zobrazí prakticky ty samé možnosti, jako dříve.

Podle Googlu bude nové hledání zpočátku dostupné pouze pro americké uživatele, v následujících týdnech však bude přeloženo do dalších jazyků a zpřístupněno po celém světě. Pravdou je, že nový design je na Google.com dostupný i pro uživatele, kteří na stránky přistupují z území mimo USA. 

"Nový vzhled je jednodušší a čistší. Naším cílem bylo vytvořit konzistentní uživatelské rozhraní, které bude uživatelům dostupné na všech platformách. Minulý rok jsme začali s tablety, před pár týdny jsme UI přenesli na smartphony a nyní je na řadě desktop," uvedl Google.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru