Vyhledávač Googlu doznal největších změn od roku 2010

Google v tomto týdnu při příležitosti patnáctých narozenin svého vyhledávače představil velké změny souvisejicí s novým enginem.
reklama

Na oficiálním blogu inženýři Googlu uvádí, že jde o největší změny od představení enginu Caffeine na počátku roku 2010. Pro koncového uživatele změny znamenají to, že dosáhne více personalizovaných a komplexních výsledků hledání. Například uživatelé se mohou při hledání blízké půjčovny aut zeptat "Kde je nejbližší půjčovna aut?" namísto nutnosti vložení  "půjčovna auto (PSČ)". Google nyní také zvládne srovnávací otázky typu: "Co je pro mne lepší - olivový olej nebo máslo?"

Nový algoritmus byl potichu implementován před měsícem a v současné době je již dostupný pro 90 % uživatelů Googlu na světě. Algoritmus označovaný jako Hummingbird podle inženýrů také čte odlišně webové stránky a snaží se co nejlépe pochopit, co je na nich napsáno. Na oficiálním blogu se však bohužel neobjevilo více technických podrobností o tom, jak Hummingbird funguje. 

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Profile picture for user Jan Polzer

By mě zajímalo, je tu někdo, kdo podobné dotazy využívá? Já prostě píšu do Google jenom podstatná jména toho, co hledám.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru