Vyhledávač Bing je tu rok – má se Google bát?

Vyhledávač Microsoftu Bing před pár dny oslavil první narozeniny. Může vůbec ohrozit Google?
reklama

Microsoft vyhledávač Bing spustil 28. května 2009 a nahradil tak zastaralý Live Search. A analytici se po roce jeho fungování shodují na tom, že Bing byl opravdu trefou do černého a Googlu může v budoucnu způsobit značné těžkosti. Microsoft byl schopen stabilizovat svou pozici na trhu s vyhledávači a inženýři Googlu se některými funkcemi Bingu inspirovali a zakomponovali jej do jejich vyhledávače. "Bing měl velmi dobrý první rok - ne úplně úžasný, ale zcela jistě pomohl Microsoftu vrátit se do byznysu," říká analytik společnosti IDC Hadley Reynolds.

"Konkurence Bingu měla zcela jistě vliv na míru inovace Googlu," dodal Reynolds. "Google měl za posledních šest měsíců více viditelných změn, než měl před tím za několik let." Microsoft i Google do svých vyhledávačů v posledních měsících například integrovali vyhledávání v reálném čase a výsledky ze sociálních sítí. Bing má hlavní sílu v USA, kde jej používá téměř deset procent uživatelů, zatímco Google má na americkém trhu 71% zastoupení. Může tak Bing Google vůbec ohrozit? Analytici se shodují na tom, že může. Bude to však ještě chvíli trvat.

Zdroj: CW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru