VLC 2.0 RC přináší nové rozhraní a podporu Blu-ray pro OS X

Nová verze oblíbeného přehrávače médií VLC přináší řadu vylepšení a nových funkcí.
reklama

VLC 2.0 Release Candidate byl pro Windows vydán na konci ledna, verze pro Mac pak přichází v těchto dnech. Skok z označení verze 1.1.13 na 2.0.0 má značit velké změny, kterých program doznal - changelog obsahuje téměř 17 000 novinek. Tou hlavní je především změna uživatelského rozhraní. Zastaralý skin byl nahrazen moderním UI, které shromažďuje uživatelovy playlisty, knihovny a další do jednoho sloupce. Ovládání videa bylo přesunuto na spodní lištu a další "vyskakovací" ovládání jako třeba audio ekvalizér se objevují v průhledném okně, takže přehrávaný obsah je stále viditelný.

Nová verze přehrávače přináší také nativní full screen mód pro OS X Lion s experimentální podporou Blu-ray (Apple oficiálně Blu-ray nepodporuje). Přibyly také funkce, které uživateli umožňují přímo z VLC tweetovat nebo stahovat titulky pro filmy. A nakonec dobrá zpráva pro uživatele Windows: 64-bitová verze VLC 2.0 pro Windows totiž v blízké době přinese také celou řadu novinek. VLC 2.0 RC pro Mac i Windows můžete stahovat zde.


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru