Vlastnosti, kterými vás Google Chrome OS nepotěší

Nic není dokonalé a tím méně taková složitá věc, jakou je kompletní operační systém. Také Google Chrome OS má některé nepříjemné stránky, na které je určitě dobré při jeho výběru pamatovat...
reklama

Prvním faktorem ke zvážení je to, že stroje s Google Chrome OS rozhodně nebudou typickým zástupcem kategorie zařízení „vše v jednom“, ale půjde spíše o doplňkový office web-book k dalším vlastněným pracovním stanicím – PC či notebooku. Taktéž je nepříjemná i velmi sporadická podpora práce offline – aby takto aplikace mohla fungovat, s největší pravděpodobností bude muset podporovat technologii Google Gears, což dnes ne všechny zvládají.

To, že nějaká aplikace běží pod Android OS, ještě automaticky neznamená, že poběží i na Google Chrome OS. Někomu by mohlo vadit i to, že součástí OS je pouze internetový prohlížeč Google Chrome, takže získat na této platformě webové alternativy nemusí být tak zcela snadným a primitivním postupem.

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru