Visual Studio v češtině a další novinky z Microsoft Developer Days 2009

Na Microsoft Developer Days 2009 se čeští vývojáři mimo jiné dozvěděli o připravovaném českém lokalizačním balíčku pro Visual Studio. Nechyběly ukázky nových technologií i vtipné vložky.

Reklama

Microsoft Developer Days je akce, při které zástupci Microsoftu a spřátelených firem každoročně představují novinky ve vývojových produktech, operačních systémech a dalších aplikací, které vývojáře zajímají. Včera se konala česká premiéra v Praze, dnes pokračuje ostravskou reprízou.

Pražská akce začala přednáškovým soubojem vývojářského “evangelisty” Štěpána Bechyňského z Microsoftu, jemuž byl protihráčem Michal Altair Valášek. Souboj dopadl nerozhodně a cenu si odnesl jeden z diváků.

Každopádně jsme se v průběhu dne dozvěděli o novinkách v .NET Framework 4.0, o novém Visual Studiu 2010, které bylo použito u většiny přednášek, o změnách v MSDN, o týmovém testování aplikací pomocí nových nástrojů, o vývoji pro SharePoint 2010 a závěrem něco o tom, jak vyvíjet pro Windows 7.

Jednou z poněkud okrajově zmíněných novinek byla informace o přípravě češtiny pro Visual Studio 2010. Český lokalizační balíček bude zdarma ke stažení jako samostatný instalátor, hotov bude příští rok a účastníci konference měli možnost se přihlásit k jeho testování.

Microsoft Developer Days 2009 Microsoft Developer Days 2009 Microsoft Developer Days 2009

Reklama

Přidat komentář