Virů a červů pro Mac v roce 2011 přibylo

Podle nové zprávy společnosti F-Secure počet bezpečnostních hrozeb pro Mac v uplynulém roce opět vzrostl, stále však nedosahuje takového množství, jakému musejí čelit uživatelé Windows.
reklama

F-Secure od dubna do ledna minulého roku detekoval celkem 58 variant nových hrozeb pro Mac, téměř polovina (29) byly trojské koně-downloadery, které tajně stahují ze vzdálených serverů do počítače uživatele škodlivá data a následně je spouští. F-Secure (bohužel) přímo nesrovnával data z roku 2011 s těmi z předchozího roku nebo s počtem hrozeb na Windows. Druhou nejzastoupenější kategorií elektronických hrozeb (15) na Macu byly tzv. backdoory, neboli nástroje, které oklamou bezpečnostní mechanismy počítače a útočníkovi umožní PC na dálku kontrolovat.

F-Secure v uplynulém roce na Macu detekoval také sedm nových trojských koní, které společnost definuje jako "nereplikující se ošidné programy, které provádějí akce bez uživatelova svolení" a stejný počet falešných antivirových programů, které namísto toho, aby uživatele chránily, odesílají mu z počítače citlivá data. Z průzkumu F-Secure také vyplývá, že nebezpečné kódy pro Mac se během roku objevují v cyklech, které vrcholí v červnu a říjnu.

Zdroj: PCW

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru