videoukázky softwaru

Video: Drupal 7 a obrázky

Po delší době vám nabízím opět krátké video s ukázkou redakčního systému Drupal. Tentokrát se podíváme na novinku v podobě práce s obrázky zabudované do Drupalu 7. Jde o zásadní vylepšení oproti Drupalu 6, ve kterém bylo nutné instalovat několik doplňkových modulů.
reklama

Videoprůvodce novinkami v Drupalu 7

Nová verze jednoho z TOP 3 nejpoužívanějších open source redakčních systémů se pozvolna rýsuje. Drupal 7 přinese řadu novinek jak pod povrchem, tak ve vzhledu a ovládání administrační části. A právě na ni se podíváme v dalším videu ze seriálu o Drupalu.

Video: Drupal, galerie, Image, PicLens

V několika posledních e-mailech, které jsem o vás – čtenářů – dostal, jste žádali o ukázkové video věnované vytváření webových galerií v Drupalu. Zvolil jsem kombinaci základního modulu Image a tradičně jej doplnil o jednu zajímavost – 3D prohlížeč galerií PicLens (Cooliris).
reklama

Drupal 6, Views 2 a uživatelské profily (video)

Drupal 6 je možné rozšířit o řadu dalších způsobů zobrazení obsahu, a to především díky modulu Views. Tento modul jistě znáte ve spojení s CCK a Contemplate. Pro dnešní praktické video z implementace a použití Drupalu jsem zvolil řešení, na které se zapomíná. Implementaci Views 2 ve spojení s uživatelskými profily.

Video: obrázky v Drupalu pomocí modulů Inline, Imagecache a Lightbox2

Trápí vás, že redakční systém Drupal ve výchozí podobě nenabízí zrovna komfortní práci s obrázky? Tento problém lze jednoduše vyřešit pomocí sady několika doplňkových modulů. Ze široké nabídky obrázkových modulů pro Drupal jsem vybral kombinaci modulů Inline, ImageCache a Lightbox2. Tato kombinace umožní připojení obrázků k článkům, automatickou změnu velikosti a propojení na jednoduchou galerii.

Acrobat.com: sdílejte a tvořte dokumenty PDF zdarma a online

Společnost Adobe tento týden představila novou verzi svého nástroje pro tvorbu dokumentů PDF, Adobe Acrobat 9. S tím souvisí také předvedení nové služby na portálu Adobe.com. Díky ní totiž budete moci sdílet až 5 GB dat, vytvářet z nich dokumenty PDF, a to vše v prohlížeči a zcela zdarma. Pro ty z vás, kdo preferují desktopové aplikace, je připraven speciální klient.

WELL PTI-1605G – modem s dokonale snadným nastavením

Dubnovou novinkou na trhu ADSL modemů je produkt, který kombinuje ADSL 2/2+ modem a WiFi router do jediné krabičky. Zařízení WELL PTI-1605G je ideální nejenom pro domácnost, kde je více počítačů nebo notebooků s bezdrátovým připojením na WiFi, ale především do firem, kde využijete jeho osmi ethernetových portů. Výbava nového WELLu je tedy poměrně velká, pojďme se na něj kouknout trochu podrobněji.

Vylepšujeme Windows Live Messenger

Komunikační program Windows Live Messenger je více než dobrou náhradou u nás dnes nejpoužívanějšího komunikátoru ICQ. Celosvětovému chatování vládne právě Windows Live Messenger. Nabízí vše, co se dnes od podobných programů očekává – chatování, přenos souborů, videotelefon, mluvenou konverzaci bez videa, smajlíky, animované obrázky, hraní her… Pro fajnšmekry je připravena pomůcka, která práci s Windows Live Messengerem ještě více zpříjemní.
reklama
reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru