videoukázky softwaru

Drupal videonávod: jak na různé sekce webu s různým vzhledem

Drupal videonávod: jak na různé sekce webu s různým vzhledem

S pomocí několika modulů můžete na svém webu snadno vytvořit různé sekce, které se budou lišit použitým vzhledem. Pro jednotlivé sekce vyberete buď samostatná témata vzhledu, nebo definici sekcí využijete pro přidání tříd a vlastní nastylování pomocí CSS.

Praktické využití Microsoft Expression Web 4 při tvorbě statických HTML stránek

Praktické využití Microsoft Expression Web 4 při tvorbě statických HTML stránek

I když by to mohlo vypadat, že se žádný z nových webů neobejde bez redakčních systémů, klasické HTML stránky zde stále mají své místo. Existuje mnoho malých projektů a právě pro ně se výborně hodí Expression Web se svou funkcí Dynamic Web Templates.

Drupal 7 video: instalace modulů a témat nyní již bez FTP

Drupal 7 video: instalace modulů a témat nyní již bez FTP

Když jste chtěli instalovat nové moduly a témata do dosavadních verzí Drupalu, museli jste je rozbalit a nakopírovat do příslušné složky pomocí FTP. Drupal 7 nutnost kopírování nových modulů a témat přes FTP ruší, nainstalujete je přímo z administrace.

Video: Drupal 7 a obrázky

Video: Drupal 7 a obrázky

Po delší době vám nabízím opět krátké video s ukázkou redakčního systému Drupal. Tentokrát se podíváme na novinku v podobě práce s obrázky zabudované do Drupalu 7. Jde o zásadní vylepšení oproti Drupalu 6, ve kterém bylo nutné instalovat několik doplňkových modulů.

Videozáznamy přednášek o IE9 z letošního MIXu pěkně po kupě

Videozáznamy přednášek o IE9 z letošního MIXu pěkně po kupě

Microsoftí akce MIX pořádaná v Las Vegas a každý rok představující různé novinky z oblasti vývojářských a grafických produktů Microsoftu, letos předvedla mimo jiné zajímavé novinky v Internet Exploreru 9. Prohlédněte si nyní v klidu videozáznamy všech přednášek, které se IE 9 týkaly.

Videoprůvodce novinkami v Drupalu 7

Nová verze jednoho z TOP 3 nejpoužívanějších open source redakčních systémů se pozvolna rýsuje. Drupal 7 přinese řadu novinek jak pod povrchem, tak ve vzhledu a ovládání administrační části. A právě na ni se podíváme v dalším videu ze seriálu o Drupalu.

Kalendář v Drupalu 6 (videonávod)

Další pokračování série videonávodů pro redakční systém Drupal vás naučí, jak jednoduše implemenovat kalendářové rozhraní a vytvořit k němu příslušný obsah.

Artisteer: naklikejte si šablony pro WordPress, Joomla a Drupal (video)

Artisteer: naklikejte si šablony pro WordPress, Joomla a Drupal (video)

Chtěli byste si vytvořit vlastní vzhled stránek běžících na systémech WordPress, Drupal nebo Joomla, ale nejste zdatní v grafických editorech a v kódování šablony? I pro vás se najde řešení. Program Artisteer vám umožní téma pro tyto CMS doslova naklikat.

Video: Drupal, galerie, Image, PicLens

V několika posledních e-mailech, které jsem o vás – čtenářů – dostal, jste žádali o ukázkové video věnované vytváření webových galerií v Drupalu. Zvolil jsem kombinaci základního modulu Image a tradičně jej doplnil o jednu zajímavost – 3D prohlížeč galerií PicLens (Cooliris).

Drupal video: TinyMCE, IMCE, Lightbox. Obrázky v Drupalu podruhé

Další video pro redakční systém Drupal je na světě. V tomto pokračování se opět vrátíme ke snad nikdy nevyčerpatelnému tématu Drupal a obrázky. Podíváme se na vkládání obrázků do textu pomocí editoru TinyMCE, správce obrázků IMCE a na propojení obrázků do Lightboxového náhledu. V rychlosti koukneme i na Plugin Manager.

Drupal 6, Views 2 a uživatelské profily (video)

Drupal 6 je možné rozšířit o řadu dalších způsobů zobrazení obsahu, a to především díky modulu Views. Tento modul jistě znáte ve spojení s CCK a Contemplate. Pro dnešní praktické video z implementace a použití Drupalu jsem zvolil řešení, na které se zapomíná. Implementaci Views 2 ve spojení s uživatelskými profily.

Video: obrázky v Drupalu pomocí modulů Inline, Imagecache a Lightbox2

Trápí vás, že redakční systém Drupal ve výchozí podobě nenabízí zrovna komfortní práci s obrázky? Tento problém lze jednoduše vyřešit pomocí sady několika doplňkových modulů. Ze široké nabídky obrázkových modulů pro Drupal jsem vybral kombinaci modulů Inline, ImageCache a Lightbox2. Tato kombinace umožní připojení obrázků k článkům, automatickou změnu velikosti a propojení na jednoduchou galerii.

Acrobat.com: sdílejte a tvořte dokumenty PDF zdarma a online

Společnost Adobe tento týden představila novou verzi svého nástroje pro tvorbu dokumentů PDF, Adobe Acrobat 9. S tím souvisí také předvedení nové služby na portálu Adobe.com. Díky ní totiž budete moci sdílet až 5 GB dat, vytvářet z nich dokumenty PDF, a to vše v prohlížeči a zcela zdarma. Pro ty z vás, kdo preferují desktopové aplikace, je připraven speciální klient.

WELL PTI-1605G – modem s dokonale snadným nastavením

Dubnovou novinkou na trhu ADSL modemů je produkt, který kombinuje ADSL 2/2+ modem a WiFi router do jediné krabičky. Zařízení WELL PTI-1605G je ideální nejenom pro domácnost, kde je více počítačů nebo notebooků s bezdrátovým připojením na WiFi, ale především do firem, kde využijete jeho osmi ethernetových portů. Výbava nového WELLu je tedy poměrně velká, pojďme se na něj kouknout trochu podrobněji.

Vylepšujeme Windows Live Messenger

Komunikační program Windows Live Messenger je více než dobrou náhradou u nás dnes nejpoužívanějšího komunikátoru ICQ. Celosvětovému chatování vládne právě Windows Live Messenger. Nabízí vše, co se dnes od podobných programů očekává – chatování, přenos souborů, videotelefon, mluvenou konverzaci bez videa, smajlíky, animované obrázky, hraní her… Pro fajnšmekry je připravena pomůcka, která práci s Windows Live Messengerem ještě více zpříjemní.

Editor a správce obrázků od Microsoftu zcela zdarma

Před pár dny jsem zjistil, že Microsoft na svých stránkách nabízí zdarma ke stažení svůj editor a správce obrázků. Pozor, nejedná se o Windows Live Fotogalerii nebo něco podobného. Program, který vám dnes představím, je srovnatelný například s českým Zoner Photo Studio. Jmenuje se Microsoft Digital Image Starter Edition 2006, a jak jsem zmínil, Microsoft jej nabízí zcela zdarma ke stažení.

Znovu a naposled: Windows Mail není Windows Live Mail

Myslím si, že se Microsoft dopustil u označení některých svých programů vážné chyby. Na mysli mám poštovní klienty Windows Mail a Windows Live Mail. Díky velmi podobným názvům a v podstatě i vzhledu obou programů dochází k tomu, že si je lidé pletou a navzájem zaměňují. To by nebylo samo o sobě nic tak hrozného, kdyby jim časopisy a webové magazíny o počítačích byly schopny dodat správné informace a vše tak uvést na pravou míru.

Safari 3.1 je venku (screencast)

Apple uvolnil novou verzi svého webového prohlížeče Safari. Všude se dočtete nadšeně hovořící články a komentáře o tomto prohlížeči. Důraz je věnován hlavně na uživatelské rozhraní, zajímavé funkce a vynikající rychlost načítání webových stránek. Nejsem přítelem těchto pochvalných ód, nestanu se ani přítelem nového Safari. Na rozdíl od některých svých novinářských kolegů, kteří v zápalu boje o vydání první zprávy jenom cvičeně přebrali grafy ze zahraničních webů, jsem Safari vyzkoušel v praxi.

QTTabBar: záložky pro Windows Explorer

Pamatujete si na MSN Toolbar, který svého času přinesl záložkové rozhraní pro Internet Explorer 6 a kromě toho také záložky do Průzkumníka Windows, čili do Windows Exploreru ve Windows XP? Přestože se to zejména kvůli nestabilitě a vysoké spotřebě paměti příliš neujalo, Microsoft volání uživatelů po záložkách nakonec vyřešil v přijatelnější formě, když vydal Internet Explorer 7. S příchodem Visty se řady vylepšení dočkal také Windows Explorer. Ovšem v jeho případě se již na záložky zapomnělo. 

Jak přeskládat programy na liště úloh ve Windows

Také jste se už někdy zamýšleli nad tím, jak by bylo skvělé, kdyby názvy spuštěných programů umístěných jako tlačítka v liště úloh ve Window šly jednoduše přetahovat. Změna pořadí programů na liště úloh je něco, co Microsoft ve Windows stále ignoruje, přitom nejde o nic složitého. Stačí doinstalovat jednoduchý freewarový prográmek, který vám ihned umožní uspořádat si seznam spuštěných programů, jak potřebujete. 

Stránky

Subscribe to RSS - videoukázky softwaru