Video: koncept smartphonu od Mozilly

Myslíte, že nejpropracovanější koncepty mobilních telefonů mají velké společnosti jako Apple nebo HTC? Podívejte se na telefon Seabird, který vznikl v rámci Mozilla Labs.

Reklama

Telefon s názvem Seabird vytvořil Billy May a měl by vyřešit některé problémy, které lidé mají při práci s malými zařízeními. Smartphone je například osazen dvěma malými projektory. Jeden z nich (po vložení telefonu do doku) umí na blízké zdi vytvořit projekci stejně jako běžný projektor. Druhý vám pak na stole, kde je umístěný dok s telefonem, vytvoří plnohodnotnou virtuální klávesnici.

Každý z projektorů je umístěn na jedné straně telefonu, takže mohou být také použity k projekci dvou polovin virtuální klávesnice (viz video). Ten po oddělání může být použit k ovládání telefonu na dálku (s mobilem komunikuje přes Bluetooth). Navíc je Seabird doplněn další standardní výbavou smartphonů jako je 8megapixelový fotoaparát, 3.5mm jack na sluchátka a mini-USB port. Telefon – postavený na platformě Android - by měl být schopen se dobíjet i bezdrátově. Mozilla zatím tvrdí, že jej nemá v plánu vyrábět.

Zdroj: MozillaLabs

Reklama

Přidat komentář