Video: koncept smartphonu od Mozilly

Myslíte, že nejpropracovanější koncepty mobilních telefonů mají velké společnosti jako Apple nebo HTC? Podívejte se na telefon Seabird, který vznikl v rámci Mozilla Labs.
reklama

Telefon s názvem Seabird vytvořil Billy May a měl by vyřešit některé problémy, které lidé mají při práci s malými zařízeními. Smartphone je například osazen dvěma malými projektory. Jeden z nich (po vložení telefonu do doku) umí na blízké zdi vytvořit projekci stejně jako běžný projektor. Druhý vám pak na stole, kde je umístěný dok s telefonem, vytvoří plnohodnotnou virtuální klávesnici.

Každý z projektorů je umístěn na jedné straně telefonu, takže mohou být také použity k projekci dvou polovin virtuální klávesnice (viz video). Ten po oddělání může být použit k ovládání telefonu na dálku (s mobilem komunikuje přes Bluetooth). Navíc je Seabird doplněn další standardní výbavou smartphonů jako je 8megapixelový fotoaparát, 3.5mm jack na sluchátka a mini-USB port. Telefon – postavený na platformě Android - by měl být schopen se dobíjet i bezdrátově. Mozilla zatím tvrdí, že jej nemá v plánu vyrábět.

Zdroj: MozillaLabs

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru